Siti razbio Arsenal, Čelsi jedva

Fudbaleri Arsenala doživeli su i drugi uzastopni poraz u Mančesteru jer su u 5. kolu Premijer lige pretrpeli težak poraz od Sitija (4:2).

Trenutni lider šampionata, londonski Čelsi je jedva savladao Stouk u gostima pogotkom u nadoknadi vremena (2:1), a ubedljiv je bio Liverpul protiv Barnlija (4:0). Blekburn je nadigrao Vulvse sa 3:1, a siguran je bio Sanderlend protiv Hala (4:1), Bolton je sa 3:2 bio bolji od Portsmuta u gostima, a do minimalne pobede došao je Vigan nad Vest Hemom.

U derbiju kola Siti je dočekao Arsenal i sa 4:2 ispratio ekipu Arsena Vengera. Prednost 'građanima' doneo je Almunija od kojeg se lopta odbila u mrežu u 20. minutu. I pored velikog broja šansi sa obe strane sledeći gol postignut je tek u 63. minutu kada je Van Persi efektno savladao Givena. Međutim, samo deset minuta kasnije Krejg Belami donosi novu prednost Sitiju, a gradski stadion u Mančesteru potpuno je eksplodirao u 80. minutu.

Bivši igrač londonskog kluba, Emanuel Adebajor savladao je nekadašnjeg saigrača i dotrčao do gostujućih navijača da proslavi pogodak. To je isprovociralo 'tobdžije' pa je policija morala da smiruje iznervirane fanove Arsenala. Veličanstvenu pobedu Sitija potvrdio je Šon-Rajt Filips četiri minute kasnije, ali ju je ipak ublažio Tomaš Rosicki koji je povratak posle povrede proslavio na pravi način.

Liverpul je lako izašao na kraj sa novim prvoligašem Barnlijem. Gosti su na početku šampionata savladali Mančester junjated i propisno namučili Čelsi, ali je Jusi Benajun sa tri gola potopio rivala. Četvrti gol za Liverpul, drugi na meču postigao je Dirk Kujt.

Het-trik u subotu je ostvario i Daren Bent koji je učestvovao u sigurnom trijumfu njegovog Sanderlenda nad Halom. Četvrti gol postigao je Rid, a počasni pogodak gostiju delo je Zajatea koji je zatresao mrežu krajem prvog poluvremena.

Poslednja utakmica na programu u subotu igra se na 'Vajt hart Lejnu' gde Totenhem u derbiju dočekuje šampiona Mančester junajted.