Pobeda Bajerna, Bajer lider

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena dobili su u gostima Volfzburg (3:2) u petom kolu Bundeslige i naneli već treći poraz aktuelnom šampionu.

Bajern je posle trijumfa nad Volfzburgom u prošlom kolu potpuno izašao iz krize pa je u subotu stradala i Burusija u Dortmundu sa 5:1. Hofenhajm je bio ubedljiv protiv Bohuma (3:0), a pobede na svom terenu zabeležili su Majnc nad Hertom (2:1) te Nirnberg protiv Menhengladbaha (1:0). Minimalnu gostujuću pobedu ostvario je Ajnrtaht u Frajburgu.

Bajer je dominirao na meču sa aktuelnim šampionom pa je posle sat vremena igre vodio 3:0. Prvo je Rofles u 37. minutu postigao prvi gol na meču, a isti igrač pogodio je i u 51. minutu iz penala. Sedam minuta kasnije katastrofu 'vukova' upotpunio je Kisling. Međutim, najbolji igrači Volfzburga, Zvjezdan Misimović i Brazilac Grafite postižu dva gola u samo četiri minute, ali je Bajer ipak uspeo da odbrani prednost u poslednjih deset minuta utakmice.

Humels je doneo prednost Borusiji protiv Bajerna već posle deset minuta, ali Bavarci nisu dozvolili da im se ponovi utakmica iz Majnca. Najskuplje pojačanje tima tokom letnjeg prelaznog roka, reprezentativac 'pancera' Mario Gomez izjednačio je u 36. minutu, a Bajern je utakmicu prelomio u drugom delu meča. Rezultat je preokrenuo Švajnštajger u 50. minutu golom sa 20 metara, a katastrofu domaće ekipe najavio je Frank Riberi 15 minuta kasnije. Poslednja dva gola postigao je mladi Miler u 78. i 88. minutu.

U subotu je na programu još jedna derbi utakmica, a sastaju se HSV i Štutgart za koji bi trebalo da debituje Zdravko Kuzmanović.