Partizan pobeđuje i u SAD

Košarkaši Partizana uspešno su započeli svoju američku turneju, pošto su u veoma uzbudljivoj utakmici pobedili ekipu Srednjeg zapada rezultatom 88:82.

Utakmica je bila neizvesna od početka do kraja a košarkaši Partizana su u završnici uspeli da prelome meč i ostvare prvu pobedu. Najefikasniji u redovima ’crno-belih’ bio je Jan Veseli sa 19 poena, a pratili su ga Aleksandar Rašić sa 16 i Aleks Marić sa 13 poena. U ekipi Midvest Ol Stars Braun je postigao 24 poena, a Skot Polard 12.

Navijači su u dvoranu Univerziteta Perdju počeli da dolaze već sat ipo pre početka utakmice, noseći srpska i ’crno-bela’ obeležja. U uvertiri glavnog događaja večeri, odigrao se revijalni meč između srpskog kluba iz Čikaga, Belih orlova koji su se sastali sa svojim vršnjacima iz Čikaga.

Košarkaši Partizana ozbiljno su počeli utakmicu i ubrzo su stekli prednost od 8:2. Uprkos brzoj igri, koja je više odgovarala ’crno-belima’, ekipa Srednjeg zapada je uspela da preseče nekoliko napada Partizana i da povede sa 13:12. Ipak, po isteku prvih 12 minuta utakmice, Partizan je otišao na prednost sa košem prednosti – 20:18.

U drugoj četvrtini, Partizan je trojkom, a zatim i sa dva atraktivna zakucavanja nastavio seriju započetu u prethodnoj četvrtini od 13:0, za vođstvo 29:18. Sve što je ekipa Srednjeg zapada uspela da uradi u tim momentima, bila je mini serija od 5:0, posle čega se na odmor otišlo rezultatom 40:30 za ’crno-bele’.

Drugo poluvreme je takođe počelo atraktivnim zakucavanjima i posle sjajne igre, šampion Srbije je došao do najveće prednosti na meču – 55:38. Ekipa Srednjeg zapada je uzvratila serijom 10:0, ali su košarkaši Partizana u poslednji period igre ušli sa prednošću od 63:58.

Poslednjih 12 minuta igre donelo je puno neizvenosti. Protivnik ’crno-belih’ je uspeo da smanji na samo dva poena razlike – 66:64, a zaitim i da povede posle dužeg vremena (69:68). Ipak, košarkaši Partizana su pokazali odličnu koncentraciju u prelomnim momentima utakmice i na kraju su zasluženo slavili sa 88:82.

Po završetku utakmice, šampioni Srbije ostali su na terenu da se upoznaju i fotografišu sa prisutnim navijačima, koji je bilo prisutno oko 1.500.

Naredni meč Partizan igra sa istim protivnikom u sredu uveče, a susreti sa Denverom i Finiksom zakazani su za 3. i 6. oktobar.

Partizan – Midwest All-Stars 88:82 (20:18, 20:12, 23:28, 25:24)

Partizan: Sinovec, Kecman 12, Milošević 9, Rašić 16, Lešić, Mitrović 2, Božić 3, Marić 13, Rakočević, Veseli 19, Đekić 8, Vraneš 2.
Midwest All-Stars: Dagans, Wright 8, Berdiel 16, Brown 24, Ofoegbu 3, Booyer 2, McDonald 6, Pollard 12, Krabbenhof, Cismark 2, Traylon 9.