Nađa Higl svetska prvakinja!

Srpska plivačica Nađa Higl osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u disciplini 200m prsnim stilom postavivši novi evropski rekord od 2:21,62 minuta!

U izuzetno uzbudljivoj trci Higlova je do trijumfa došla u samom finišu. Američka plivačica Rebeka Soni vodila je prvih 150 metara, ali je srpska plivačica pojačala tempo u poslednjih pedeset metara i napravila najveću senzaciju na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu. Srebro je osvojila Kanađanka Aname Pirs, dok je bronza pripala Austrijanki Mirni Jukić.

Amerikanka, koja je bila prvi favorit, je u prvih 100 metara trke imala i svetski rekord "u rukama", dok je Higlova pratila vodeću plivačicu sa četvrte i treće pozicije.

U poslednjih pedeset metara trke, Higlova je polako prestizala plivačice ispred sebe i na kraju je u neverovatnom finišu trku završila za dva minuta, 21 sekund i 62 stotinke, čime je postavila novi državni i evropski rekord. Srpska plivačica je evropski rekord popravila za sekund i 12 stotinki.

Aname Pirs iz Kanade je zauzela drugo mesto sa 2:21,84, dok je bronzu osvojila Austrijanka Mirna Jukić sa 2:21,97 minuta.

Rebeka Soni, koja je prethodno osvojila zlato na 100m presno i za koju se očekivalo da će oboriti svetski rekord, zauzela je tek četvrto mesto sa 53 stotinke zaostatka u odnosu na Higlovu.